- ۱۲:۴۴ ب.ظ | کد خبر: ۹۹۰۵۱۱۲۴۳۰۷

بالاتر از3 استان مجاور؛
رتبه ۲۳ گیلان در نرخ تورم

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با بیان اینکه استان گیلان در بین ۳۱ استان، دارای رتبه بیست و سوم نرخ تورم کشور است، گفت: نرخ تورم گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات کشور برابر ۲۳/۹ درصد و گیلان برابر ۱۹/۸ درصد و نرخ تورم گروه عمده کالاهای غیرخوراکی ‌و خدمات کشور و گیلان به ترتیب ۲۷/۷ و ۲۷/۲ درصد است.

به نقل از فارس،وحید طیفوری با بیان اینکه نرخ تورم کل کشور و استان گیلان در تیر‌ماه به ترتیب ۲۶/۴ و ۲۵ درصد است، اظهار کرد: استان گیلان در این ماه، در بین ۳۱ استان، دارای رتبه بیست و سوم نرخ تورم کشور است.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی با نرخ ۲۲/۵ درصد دارای پایین‌ترین نرخ تورم و استان هرمزگان با نرخ تورم ۳۱/۴ درصد دارای بالاترین نرخ تورم در کشور است، تصریح کرد: همچنین چهار استان مجاور گیلان، یعنی استان‌های مازندران، قزوین، اردبیل، زنجان و به ترتیب دارای رتبه‌های دوازدهم، چهاردهم، بیستم و بیست و هشتم و استان ساحلی گلستان دارای رتبه نهم بالاترین نرخ تورم کشور هستند.

به گفته معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، نرخ تورم گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات کشور برابر ۲۳/۹ درصد و گیلان برابر ۱۹/۸ درصد و نرخ تورم گروه عمده کالاهای غیرخوراکی ‌و خدمات کشور و گیلان به ترتیب ۲۷/۷ و ۲۷/۲ درصد بوده است.

طیفوری مقدار تغییرات تورم نقطه‌به‌نقطه تیر‌ماه سال جاری را در کشور و استان به ترتیب برابر ۲۶/۹ و ۲۲/۸ درصد اعلام کرد و گفت: بررسی تغییرات شاخص قیمت تیر‌ماه سال جاری نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد که مقدار تغییرات تورم ماهانه در کشور برابر ۶/۴ درصد و در استان برابر ۴/۵ درصد است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.