- ۱۰:۵۳ ب.ظ | کد خبر: ۹۸۰۹۱۳۱۹۵۰۱

با حضور معاون سازمان همیاری شهرداری های کشور و شهردار رشت در دفتر استاندار گیلان؛
موضوعات مهم شهری رشت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت

رها / حمل و نقل شهری متناسب با محیط جغرافیایی، پروژه تراموای رشت، پیگیری ساخت تصفیه خانه شیرانه زباله های سراوان و وضعیت کارخانه کود آلی از موضوعات مطرح شده در نشست استاندار گیلان با معاون سازمان همیاری شهرداریها و شهردار رشت بود.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ارسلان زارع صبح روز سه شنبه دوازدهم آذر ماه ۹۸ در این نشست به بررسی پروژه قطار شهری(تراموا) رشت پرداخت و گفت: حمل و نقل شهری از مهمترین مولفه های توسعه یافتگی هر جامعه‌ است.

وی افزود: امروزه با توجه به تحولات روزافزون جامعه و ضرورت بهره مندی از برنامه های کارآمد و متناسب با مقتضیات روز، تکمیل ناوگان و توسعه حمل و نقل همگانی شهری اهمیت بیشتری می یابد.

استاندار گیلان با توجه به افزایش قیمت سوخت و ترافیک سنگین شهرها به ویژه شهر رشت بر لزوم توسعه حمل و نقل همگانی تاکید کرد و گفت: تراموا یکی از سیستم های حمل و نقل رایج فعلی برای حل مشکل ترافیک شهرهایی‌ است که مشکل زمین دارند و از توان مالی و امکان فراهم کردن شرایط فنی برای مترو نیز در آنها به آسانی وجود ندارد.

در این نشست معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور هم با بیان اینکه هزینه اجرای تراموا نسبت به مترو بسیار کمتر و در حدود یک سوم است، گفت: استفاده مردم از تراموا نیازمند فرهنگسازی است.

حسین رجب صلاحی افزود: برای نیل به این هدف در این مسیر وزارت کشور آمادگی حمایت های لازم را دارد.

وی با قدردانی از اهتمام ویژه مجموعه مدیریتی استان گیلان در ساماندهی پسماندها به ویژه حل مسئله دیرینه دفنگاه زباله های سراوان، اقدامات شهردار رشت در این زمینه را قابل توجه ارزیابی کرد.

گفتنی است در این نشست دکتر ناصر حاج محمدی گزارشی از فعالیت های انجام شده در چندین ماه اخیر در ارتباط با ساماندهی زباله های رشت، کارخانه کود آلی و پیگیری ساخت نیروگاه زباله سوز ارائه کرد.

شهردار رشت در بخش دیگر از سخنانش توسعه حمل و نقل همگانی را راهکار اساسی برای برون رفت از معضل ترافیک رشت ارزیابی کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱) نظراتی که موجب توهین، هتاکی و افترا نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی است منتشر نخواهد شد.
۲) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.